The Magic Unicorn

Wesela

Marta Gałwiaczek

E

Zobacz film

Wedding planner

Rolą konsultanta ślubnego/wedding plannera – w Polsce tych terminów używa się zamiennie – jest przejęcie na siebie całościowej lub częściowej organizacji ślubu i wesela.

Osoba ta będzie czuwała nad dopasowaniem odpowiedniej oprawy muzycznej, zamówieniem tortu czy dekoracji, aż po takie detale jak makijaż i winietki na stołach. Wedding planner organizuje dosłownie – WSZYSTKO, a nawet więcej. 

Wynajmując wedding plannera oszczędzacie czas i nerwy – możecie w spokoju zrelaksować się przed jednym z najważniejszych dni w Waszym życiu i wspaniale bawić się podczas wesela.

Jeżeli chodzi o cenę takiego luksusu to z pozoru mogłaby się wydawać wysoka, aczkolwiek tkwi w tej współpracy jeden mały sekret. Decydując się na wedding plannera oszczędzamy, także pieniądze! Za usługę konsultanta ślubnego płacimy raz, a jego zadaniem, jest dołożyć wszelkich starań, aby wszystkie usługi i produkty były jak najwyższej jakości i w jak najlepszych cenach.

Ponieważ wedding plannerzy często współpracują na stałe z różnymi podwykonawcami często otrzymują niższe ceny usług, za które faktycznie mniej płaci właśnie para młoda. W ten sposób można zaoszczędzić sporą kwotę pieniędzy, a przy dobrych wiatrach może się okazać, że koszt wesela będzie taki sam niezależnie od tego czy zatrudniamy wedding plannera czy nie, a my będziemy mogli spokojnie NIC NIE ROBIĆ.

Ślubny poradnik

Rodzaje Ślubów

Konkordatowy

W Polsce często nazywany potocznie ślubem kościelnym. Jest to ślub, który łączy w sobie ślub cywilny i ślub wyznaniowy. Zostaje zawarty w Kościele przez osobę duchowną, jednak aby doszło do zawarcia związku małżeńskiego w świetle prawa, należy dopełnić formalności z Urzędem Stanu Cywilnego oraz dostarczyć dokumenty wyznaniowe takie jak np. akt chrztu.

Kościelny

Udzielany przez duchownego. Młodzi przysięgają przed sobą w imię Boga, bez konsekwencji cywilnych. Do zawarcia takiego małżeństwa konieczna jest dyspensa.

Cywilny

Ślub zawierany w obecności Urzędnika Stanu Cywilnego w Urzędzie Stanu Cywilnego lub – za zgodą urzędnika – w innym miejscu, wybranym przez parę młodą.

Symboliczny

Scenariusz takiej ceremonii piszą narzeczeni. Jest to ślub oryginalny i nieszablonowy. Ślub symboliczny może przybrać formę ślubu humanistycznego, stylizowanego lub uniwersalnego. Ceremonie ślubów symbolicznych z racji na brak jakichkolwiek ograniczeń są piękne i wzbudzają znacznie więcej emocji od tradycyjnych ślubów. Minusem takiej formy ceremonii jest fakt, że nie posiadają one mocy prawnej. Zatem, jeżeli chcemy sformalizować związek, musimy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego.

W plenerze

Ślub poza murami Urzędu Stanu Cywilnego oraz kościoła. Organizowany jest na łonie natury w pięknych okolicznościach przyrody. Takiego ślubu udzielić może urzędnik z USC, jeżeli wyrazi na to zgodę. W takiej formie możemy zorganizować także np. ślub symboliczny.  

Style dominujące na weselach

Rustykalny

Motywem przewodnim tego stylu jest przede wszystkim natura. Króluje tutaj drewno, kwiaty, trawy, zioła, a także owoce i warzywa. Takie wesela najczęściej organizuje się na łąkach, w lesie, nad stawem – czyli jednym słowem jak najbliżej natury. Jest to styl bardzo subtelny i delikatny. Dominujące kolory to biel, beż, ecru, odcienie brązu i zieleni. W tym stylu unika się tandety i przepychu, dekoracje są skromne i zrównoważone.

Boho

W tym stylu z założenia nic do siebie nie pasuje. Dominuje tutaj drewno. Stoły i krzesła, znacznie różnią się od siebie. Również zastawa stołowa może składać się z różnych, niepasujących do siebie elementów. Spójną całość do tego stylu wprowadza kolorystyka oraz polne kwiaty.

Glamour

Styl bardzo elegancki. Złoto, marmur, szmaragdy i diamenty. Tutaj nie ma miejsca na skromność.

Industralny

Beton, cegła, instalacje elektryczne – czyli wszystko co sprawia, że wnętrze wydaje się surowe i niewykończone. Idealnie wpasują się tutaj elementy miedzi i metalu. Tak jak w stylu boho stoły i krzesła mogą zupełnie do siebie nie pasować. Dekoracje są minimalistyczne, raczej nie zobaczymy tu zbyt wielu kolorowych kwiatów.

Vintage

Powrót do przeszłości. Stare filiżanki, książki, wyblakłe fotografie. W tym stylu wykorzystuje się stylizacje, które już kiedyś były modne, następnie wyszły z mody, a po wielu latach się do nich wraca.

Rodaje przyjęć weselnych

Tradycyjne

Tutaj chyba wiele wyjaśniać nie trzeba. Polskie tradycyjne wesele każdy zna, prawie każdy był. Królują tutaj polskie hity, polskie jedzenie i polski alkohol. Często gra zespół, chociaż bardzo popularny jest również DJ. Możemy zaserwować gościom tzw. wiejski stół, który będzie dodatkową atrakcją, aczkolwiek pamiętajmy, że nie musimy ograniczać się tylko do polskiej kuchni. Na weselu warto zaproponować gościom bardziej wykwintne potrawy, których na co dzień nie jadają. Na pewno będą mieli co wspominać.

Międzynarodowe

O weselu międzynarodowym mówimy kiedy związek małżeński zawierają osoby z dwóch różnych krajów. Przy organizacji takiego wesela musimy pamiętać o załatwieniu wszystkich formalności związanych z dopuszczeniem obcokrajowca do zawarcia związku małżeńskiego na terenie kraju, w którym związek małżeński zostanie zawarty. Pan młody bądź panna młoda innej narodowości zobowiązani są dostarczyć odpis aktu urodzenia oraz zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego, czyli dokument potwierdzający, że dana osoba, ma prawo do zawarcia związku małżeńskiego zgodnie z prawem funkcjonującym, w kraju z którego pochodzi. Wszystkie dokumenty muszą zostać przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego lub konsula. Podczas wesela również pamiętajmy, aby zadbać o tłumacza, tak aby goście nie czuli się skrępowani z powodu braku znajomości języka obcego. Bardzo ważne jest, aby goście czuli się swobodnie i rozumieli np. podczas zapowiedzi, co się teraz będzie działo.

Vege

Wesele, gdzie najczęściej to właśnie para młoda lubuje się w kuchni wegańskiej lub wegetariańskiej. Młodzi chcą w ten sposób propagować ten styl życia i korzystając z okazji zapoznać z nim większą ilość osób. Na tym weselu nie serwuje się potraw mięsnych lub analogicznie również żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego.

Zero Waste

Jest to odpowiedź na wypromowaną niedawno kulturę „zero waste”, rozumianą jako nie marnowanie niczego, co można jeszcze w jakikolwiek inny sposób wykorzystać. Wszystkie kubeczki, miseczki i inne produkty, które pojawią się na takim weselu będą miały jeszcze swoje drugie życie np. jako dekoracje czy prezenty dla gości.

Eko

Na pewno nie zobaczymy tu plastiku i innych odpadów nieprzyjaznych dla środowiska. Wszystko musi być posegregowane i poddane recyklingowi. Potrawy również przyrządzane są z produktów ekologicznych.

Folk lub Modern Folk

Wesele nasycone kolorami i pełne przeróżnych wzorów ludowych. Do dekoracji wykorzystuje się nie tylko kwiaty, ale także zioła czy zboża. Z pozoru nic tu do siebie nie pasuje, lecz w rzeczywistości tworzy piękną, spójną całość.

Co możemy dla Państwa zrobić?

Naszym klientom zapewniamy min.:

`

Rezerwację sali

b

Ustalenie Menu

l

Przygotowanie propozycji zaproszeń dla gości

agsdi-camera

Umówienie fotografa

agsdi-video-play

Umówienie kamerzysty

agsdi-music

Zamówienie oprawy muzycznej

agsdi-portrait-2

Umówienie fryzjera

wtfdivi014-url17

Umówienie kosmetyczki

wtfdivi014-url18

Umówienie stylizacji paznokci

wtfdivi014-url16

Pomoc w wyborze strojów

wtfdivi014-url25

Przygotowanie propozycji dekoracji sali

agsdi-macro

Rezerwacja florysty

wtfdivi014-url22

Rezerwacja samochodu

wtfdivi014-url21

Przygotowanie propozycji tortu

wtfdivi014-url24

Przygotowanie propozycji różnych słodkości

wtfdivi014-url23

Przygotowanie propozycji atrakcji dla gości

wtfdivi014-url19

Umówienie animatora do zabaw dla dzieci

wtfdivi014-url20

Rezerwację autokaru/transportu dla gości

agsdi-house

Rezerwację noclegu dla gości

agsdi-gift-heart

Przygotowanie propozycji prezentu dla gości

Oferta

Organizacja ślubu i wesela od A do Z

Przejmę od Państwa Młodych lub doradzę w wyborze wszystkich elementów – od najdrobniejszych detali takich jak papeteria czy obrączki, aż po wybór sali i Menu na wesele. W tym pakiecie, cena zawiera również koordynację dnia ślubu i wesela.

Częściowa organizacja ślubu i wesela.

Wspólnie ustalimy jakie elementy przygotowań należy przejąć od pary młodej.

Wesele last minute

Wesele tuż tuż, a Wy jeszcze nie odpięliście wszystkiego na ostatni guzik? Ta oferta jest właśnie dla Was.

Prawa ręka panny młodej

Jeżeli nie wyobrażasz sobie, aby ktoś przejął organizację Twojego wesela, a jednocześnie chcesz, aby ktoś służył Ci dobrą radą i był obecny przy Twoich zmaganiach – to ta opcja jest właśnie dla Ciebie.

Koordynacja dnia ślubu i wesela

Dzielnie zorganizowaliście wszystko sami, ale podczas własnego ślubu i wesela potrzebujecie kogoś kto będzie czuwał nad pomyślnym przebiegiem wydarzeń? Tutaj z pomocą przychodzę Ja. Moja koordynacja i kontakt z podwykonawcami zaczyna się na tydzień przed weselem. W dniu ślubu i wesela będzie obecny, także drugi koordynator do pomocy.

Ślub w plenerze

Marzy Wam się piękny ślub na łonie natury? Piękna pergola, kwiaty i wzruszająca przysięga? Sprawdzi się tutaj na pewno ślub (a może i wesele) w plenerze.

Wieczór panieński/kawalerski

Jeżeli chcecie uniknąć spięć pomiędzy gośćmi podczas przygotowań oraz zapewnić miłą atmosferę podczas całego wieczoru (nocy), warto zlecić tę organizację osobie trzeciej.

Zaręczyny

Jesteś gotowy na ten krok, ale nie wiesz do końca jak się za to zabrać? Nie martw się. Jeżeli decyzja już zapadła, reszta to tylko kwestia organizacji. Śmiało, zostaw to mnie. Kto lepiej zaplanuje zaręczyny dla kobiety, jak nie inna kobieta?

Podróż poślubna

Jeżeli chcecie, aby Wasza podróż poślubna była romantyczna i wyjątkowa, zorganizuję dla Was niezapomniany wyjazd tylko we dwoje, który zapamiętacie na dłuuugie lata.

Ślub i wesele w Hiszpanii

Ponieważ Hiszpanię znam jak własną kieszeń, znam język hiszpański i kultura hiszpańska nie jest mi obca, zorganizuję dla Was niezapomniane wesele w jednym z najcieplejszych krajów Europy.

Ślub i wesele za granicą

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani organizacją uroczystości weselnej za granicą w innych krajach Europy, oczywiście jest taka możliwość, jednakże cena będzie nieco wyższa ze względu na brak znajomości tamtejszego rynku. Organizacja będzie wymagała większego nakładu pracy i większej ilości wyjazdów.

Organizacja ślubu i wesela od A do Z

Przejmę od Państwa Młodych lub doradzę w wyborze wszystkich elementów – od najdrobniejszych detali takich jak papeteria czy obrączki, aż po wybór sali i Menu na wesele. W tym pakiecie, cena zawiera również koordynację dnia ślubu i wesela.

Częściowa organizacja ślubu i wesela.

Wspólnie ustalimy jakie elementy przygotowań należy przejąć od pary młodej.

Wesele last minute

Wesele tuż tuż, a Wy jeszcze nie odpięliście wszystkiego na ostatni guzik? Ta oferta jest właśnie dla Was.

Prawa ręka panny młodej

Jeżeli nie wyobrażasz sobie, aby ktoś przejął organizację Twojego wesela, a jednocześnie chcesz, aby ktoś służył Ci dobrą radą i był obecny przy Twoich zmaganiach – to ta opcja jest właśnie dla Ciebie.

Koordynacja dnia ślubu i wesela

Dzielnie zorganizowaliście wszystko sami, ale podczas własnego ślubu i wesela potrzebujecie kogoś kto będzie czuwał nad pomyślnym przebiegiem wydarzeń? Tutaj z pomocą przychodzę Ja. Moja koordynacja i kontakt z podwykonawcami zaczyna się na tydzień przed weselem. W dniu ślubu i wesela będzie obecny, także drugi koordynator do pomocy.

Ślub w plenerze

Marzy Wam się piękny ślub na łonie natury? Piękna pergola, kwiaty i wzruszająca przysięga? Sprawdzi się tutaj na pewno ślub (a może i wesele) w plenerze.

Wieczór panieński/kawalerski

Jeżeli chcecie uniknąć spięć pomiędzy gośćmi podczas przygotowań oraz zapewnić miłą atmosferę podczas całego wieczoru (nocy), warto zlecić tę organizację osobie trzeciej.

Zaręczyny

Jesteś gotowy na ten krok, ale nie wiesz do końca jak się za to zabrać? Nie martw się. Jeżeli decyzja już zapadła, reszta to tylko kwestia organizacji. Śmiało, zostaw to mnie. Kto lepiej zaplanuje zaręczyny dla kobiety, jak nie inna kobieta?

Podróż poślubna

Jeżeli chcecie, aby Wasza podróż poślubna była romantyczna i wyjątkowa, zorganizuję dla Was niezapomniany wyjazd tylko we dwoje, który zapamiętacie na dłuuugie lata.

Ślub i wesele w Hiszpanii

Ponieważ Hiszpanię znam jak własną kieszeń, znam język hiszpański i kultura hiszpańska nie jest mi obca, zorganizuję dla Was niezapomniane wesele w jednym z najcieplejszych krajów Europy.

Ślub i wesele za granicą

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani organizacją uroczystości weselnej za granicą w innych krajach Europy, oczywiście jest taka możliwość, jednakże cena będzie nieco wyższa ze względu na brak znajomości tamtejszego rynku. Organizacja będzie wymagała większego nakładu pracy i większej ilości wyjazdów.